Hakkımızda Ayın Teması Projelerimiz ağlıklı Haberler EDAKTÜEL İletişim

   Ayın Teması: Su Sporlarına Davet

"... Denize bıraksam kendimi
Kumlara uzatsam gölgeni
Havada umut, ruhum firar ..."

Göksel-Mabel Matiz

Merhaba!
Sevgili EDAKTÜEL okurları,

Yaz ayları, bedenen ve ruhen yeni başlangıçları da içerir. Herkes için yaz ayları biraz nefes aldığımız, biraz etrafımıza daha alıcı gözle baktığımız, şairin de dediği gibi biraz durup ince şeyleri düşünmeye* vakit ayırmak istediğimiz zamanlardır. Zamanın ruhu ise o kadar uçuk ve şeffaftır ki, nasıl geçtiğini anlayamazsınız...

İnsan; sevdiği işi yapıyorsa zamanın ruhunda onun için bir ömür mutluluk vardır. Hele bu meslek içinde insanı, insan sağlığını da barındırıyorsa ve şifa bulan insanın gözlerindeki ışığı da görebiliyorsanız tüm emeklere değer. Bu işlere en güzel örneklerden biri de eczacılık.

İlacını verdiğimiz hastamızın şifa bulmasından duyduğumuz mutlulukla motive oluruz.

Mesleğimizi severek yapmamıza bir neden de 19 Haziran 1979 yılında Eczacı Büyüklerimiz Ecz. Nur Işık Boyacıgiller ve bir grup eczacı meslektaşının bir araya gelmesi ile kurulan EDAK'ımız....

Bu sene 37. yaşını kutladığımız EDAK ile birlikte biz de yenilendik.

5 Haziran'da EDAK Ecza Kooperatifimizin 37. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdik. Ve gündem gereği yapılan seçimde yönetimi meslektaşlarımızdan devir aldık.

Şimdiye kadar ki emekleri için meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Sizler için yine dolu dolu bir sağlık aktüalite dergisi hazırladık. Şimdi, EDAKTÜEL'imizin bu sayısında neler var bakalım...

Kapak konumuz, yaz sıcaklarını yoğun yaşandığı bu aylarda yapıyabilecek su sporları... Başta yüzme olmak üzere, havuz sporları yanı sıra denizde ve nehirlerde yapılan yelken, sörf, kano ve rafting sporlarını yapabilirsiniz.

Kendinizi sulara bırakın ve sağlığınızı su sporları ile güçlendirin diyoruz.

Sağlık dosyalarımız arasında; aşırı terleme ve ter kokusuna aromaterapi yağları ile çözümler, sıcak havada burun kanaması, besin zehirlenmeleri ve aort yırtılmasına karşı alınacak önlemler yer alıyor.

Ayrıca Kadınlarda yeni bir ilgi alanı olan karın kasları, ozon tedavisinin yararları ve daha sağlıklı bir vücut yapısı için öneriler sunan yazılarımızı keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Ecz. Eda Çağında'nın "Kadınlarda saç dökülmesi" ve Ecz. Nagihan Yıldız'ın "Seçilen her yol, doğru yoldur" başlıklı yazıları da mutlaka okunmalı...

Çeşme'den Sakız Adası'na yüzen ilk kadın olan meslektaşımız Seda Kansuk söyleşisi ile birlikte İzmirli sanatçı Ece Özdikici söyleşisi de ilginizi çekecek.

Bizleri Olimpos ve Fransa'nın tarihi Rennes-le- Chateau kasabasına götüren gezi yazıları ilgi çekici...

Sağlıklı kalın, sevgilerimle..

Ecz. Sevcan Erdinç İçen
EDAK Yönetim Kurulu Üyesi 
EDAKOM Yazılım Bilgisayar Ltd. Şti.